Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą, która nigdy się nie nudzi. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci tworzą fascynujący świat, a przy tym ćwiczą sprawność manualną i kształcą wyobraźnię przestrzenną. Jednym słowem wycinanki „Pomysły dla maluchów” są najbardziej wciągającą książeczką edukacyjną, jaką można sprezentować dziecku.
Dziecko może całkowicie samodzielnie wykonać zawarte w książce modele zwierząt i gospodarstwa wiejskiego – bez kleju i bez nożyczek! Pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia, które sprawiają, że małe ręce bez trudu poradzą sobie z tworzeniem modeli. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić papierowe modele.
Dodaj opinię
Anna Sikorska (Górowianka)
5 stycznia 2016
Ćwiczenie sprawności manualnej należy do bardzo ważnych elementów kształtowania mózgu oraz sprawności motorycznych. Podczas rysowania, pisania, składania elementów nasz mózg rozwija się, co zapewnia możliwość lepszego uczenia się, orientacji przestrzennej, manipulacji elementami, precyzji szczególnie potrzebnej w czasie pracy z wykorzystaniem nowych technologii.
Szczególnie pomocne są tu różnorodne modele rozwijające myślenie, analizę i wyobraźnię. Ćwiczenie warto rozpocząć od łatwych wycinanek, przy których składaniu nie potrzebujemy kleju.
U nas doskonale sprawdziły się wycinanki „Małe gospodarstwo domowe” Zbigniewa Dobosza pozwalające poznać zwierzęta. Zabawa elementami sprawia, że dziecko uczy się samodzielnego myślenia.
Blok przeznaczono dla dzieci od 4-6 lat, ale polecam go również nieco młodszym dzieciom z zaburzeniami rozwoju. Szczególnie przydatny jest podczas zabaw z dziećmi, które mają problemy z nazwami ogólnymi. Wówczas należy wykorzystać zdjęcia, figurki plastikowe i te papierowe z bloku. Zadanie dziecka polega na grupowaniu tych samych i wydawanie ich odgłosów, a kiedy nauczą się mówić nazywaniu ich, wydawaniu odgłosów i grupowaniu.